Pro tisk


Tisková zpráva č.2 - 8.2.2011


OpenAir 2011 – festivalové hudební menu pohromadě

Ano, přesně tak, letní metalový festival MetalGate Czech Death Fest 2011 má již kompletní dramaturgii. Předně je nám velkým potěšením, že můžeme představit sobotního headlinera akce, kterým nikdo jiný než holandská death metalová ikona PESTILENCE, vzniklá v roce 1986, která u nás představí své aktuální album „Ressurection Macabre“!

Post pátečního festivalového headlinera bude patřit též jedné z ikon globálního metalu, řecké black metalové falanze ROTTING CHRIST, která na světové metalové scéně působí již přes 20 let , a je tak jednou z nejdéle hrajících formací v této temné odnoži metalové hudby, a jejíž vystoupení bude věnováno aktuálnímu albu „Aealo“.

Tuto hlavní dvojici doplní rovněž speciální host z domácí metalové scény, znovuobnovení death metalisté HYPNOS, kteří k nám přijedou se svým albem „Halfway to Hell“.

Ze zahraničních kapel k nám ještě zavítají němečtí black metalisté ABSTINENZ se svojí fire show a za slovenskou scénu death metalisté DEMENTOR.

Zbytek festivalové dramaturgie bude tvořit unikátní výběr českých metalových kapel. Na programu budou jak death metalové a grindcorové stálice, tak exkurze do jiných metalových stylů v podání ostatních účinkujících. Konkrétně se můžete těšit na:

SIX DEGREES OF SEPARATION, TORTHARRY, BBYB, HEIDEN, MELANCHOLY PESSIMISM, RETURN TO INNOCENCE, MINORITY SOUND, INGROWING, ARCH OF HELL, GUTALAX, ABSTRACT ESSENCE, SECRET OF DARKNESS, COLP, ASCENDANCY, BUT, ELYSIUM, INSANE, G.O.R.E., DEATHSTAR, MATER MONSTIFERA, OPITZ, HEAVING EARTH, SIC.ENGINE, MORTIFILIA a též na stříbrného finalistu druhého ročníku soutěže MetalGate Massacre.

Celkem tedy 30 vystupujících se tak postará o opravdu pestrý program, který začíná v pátek 10.6.2011 v 16:00 a pokračuje v sobotu 11.6.2011 od 10:00. To vše v Autocampu Brodský v Červeném Kostelci.

Předprodej vstupenek je již v plném proudu. Do konce února jsou lístky k dostání v sítích Ticketportal a Ticketstream za pouhých 390 Kč, dále pak za 450 Kč a na místě vás lístek vyjde na 550 Kč. Vstupenky si můžete rovněž zakoupit v Tortharry shopu, kde na vás čekají množstevní slevy a další benefity! Dále pro vás chystáme samozřejmě soutěže o volné vstupenky, které budou postupně zveřejňovány na webových stránkách festivalu.

Zkrátka, za málo peněz hodně tvrdé a především české muziky!