MetalGate Czech death fest - OpenAir 2012

15.-16.6.2011

MetalGate Czech Death Fest 2012 – domácí metalová veselice opět na scéněTřetí červnový víkend, tedy v pátek 15. a v sobotu 16. června 2012, se uskuteční již počtvrté unikátní přehlídka českého a slovenského metalu, letní open air festival MetalGate Czech Death Fest 2012. Těšit se můžete na dva dny napěchované heavy metalem až po okraj kde jinde než v příjemném a user-friendly prostředí Autocampu Brodský v Červeném Kostelci.

Stejně jako v případě minulého ročníku se festivalová dramaturgie sestává z kapel převážně tuzemského ražení, několika zahraničních hostů a dvou headlinerů. Celkem tedy opět 30 kapel. Zachována byla též stylová různorodost, což znamená, že kromě death a grindového běsnění budou na pořadu dne i exkurze do jiných metalových subžánrů, od blacku přes folk metal a metalcore po doom.

A na koho konkrétně se to vlastně můžete těšit? Předně, co se headlinerů týče, páteční prime time bude patřit spoluzakladatelům tzv. Goteborgské školy melodického death metalu, švédské formaci DARK TRANQUILLITY. V sobotu se pak vlády nad festivalem ujme ikona amerického death metalu, formace SUFFOCATION. Třetí čistě zahraniční formací na festivalu budou španělští black metalisté NOCTEM, které jste mohli vidět v listopadu 2010 během pražské zastávky turné Gorgoroth.

Z domácí scény se zúčastní spolupořádající death metalisté TORTHARRY, dále ISACAARUM (grind-black), LIVEEVIL (metal-electronica), CRUADALACH (folk metal), POPPY SEED GRINDER (death-hardcore), MARTYRIUM CHRISTI (death), TROLLECH (pagan black), ABSTRACT ESSENCE (avantgarde-metal), GORGONEA PRIMA (industrial-black), PSYCHOTIC DESPAIR (aggro-emo), F.O.B. (death-metalcore), MINCING FURY (death-grind), MATER MONSTIFERA (atmospheric black), UNBORN (trash metal), FEEBLE MINDED (death), ET MORIEMUR (doom) a další.

Ze slovenské scény k nám zavítá trojice BRAINSCAN (alternative-metal), ATTACK OF RAGE (grind) a SUBURBAN TERRORIST (death).

Na festivalu též vystoupí vítěz třetího ročníku soutěže metalových kapel MetalGate Massacre.

Začátek pátečního dění je plánován na 15:00. V sobotu začínáme od 10:00.
Předprodej vstupenek již běží. První emisi lístků za 490 Kč/20 Euro můžete do konce roku zakoupit buď online na Tortharry shopu (www.tortharry.com), nebo osobně v kancelářích MetalGate/MMC Praha, Novodvorská 994/138, Praha 4. Po Novém roce budou vstupenky k dispozici též v předprodejních sítích.

www.czechdeathfest.cz.

www.metalgate.cz
www.tortharry.com