Morgoth

Morgoth
A jdeme do finále! Je nám obrovskou ctí představit Vám headlinera sobotního dne, kterými jsou němečtí nestárnoucí veteráni MORGOTH. Přibližovat tyto průkopníky světového death metalu asi příliš nemusíme. Loni jste mohli Morgoth vidět například na Obscene Extreme Festu v Trutnově a pro nadcházející letní sezónu mají naplánovanou opravdu luxusní jízdu po evropských pódiích (Blasfest v Norsku, Copenhell v Dánsku, Hellfest ve Francii, Protzen, Wacken a Summer Breeze v Německu a mnoho dalších). Proto si velmi vážíme potvrzené účasti MORGOTH na MetalGate Czech Death Fest.
Čerstvou novinkou je personální rošáda na postu zpěvu, kdy kapelu opustil dlouholetý zpěvák Marc Grepe a nahradil ho zkušený Karsten "Jagger" Jäger z kapely Disbelief.
Morgoth v současné době připravují zbrusu nové album "Ungod", které vyjde u Century Media na jaře roku 2015. Tento rok je pro kapelu velmi významný, protože slaví 30 let své historie a proto se můžete těšit na skvělý zážitek v podání speciálního setu k této oslavě.