Coward

Coward
Historie kapely

V roce 1989 bratři Martin a Pavel Rybecký dávají, spolu s Michalem Bláhou, dohromady trio s názvem BORDEL, posléze CYKLON B. Po dvou letech mění název na COWARD a do kapely přichází Milan Žáček. Kapela hrála v tomto obasazení: Milan Žáček - zpěv, kytara; Martin Rybecký - kytara; Pavel Rybecký - basa a Michal Bláha - bicí. 28.listopadu 1992 z kapely odchází Milan Žáček a přichází Jarda Kubeš (kytara) a tento datum je brán jako oficiální začátek Cowardu.

Po krátkém hraní s Petrem Hanzlíkem na postu zpěváka Jarda přibírá ke kytaře zpěv a kapela začíná hrát i živě. Na jaře 1995 vystřídal Michala u bicích mladý talentovaný řezník Lukáš "Lapáček" Malý. V této sestavě se kapela odhodlala poprvé vkročit do studia. Stalo se tak v lednu 1996 ve studiu Benas a natočený materiál dostal název "Exit"

.... Již v dubnu ‘96 skupina zaznamenává Lapáčkův odchod a nastává menší rošáda na postech jednotlivých nástrojů. vyplynulo z ní toto složení: Jarda - basa, zpěv; Martin - kytara; Pavel - bicí. Koncem roku ‘96 se do kapely vrací starý dobrý kůň Michal Bláha na postu klávesáka. V červnu ‘97 se kapela vrhá do studia "Striever & Mercury" v Plané, aby zde natočila v pořadí druhou studiovou nahrávku, již ve formě CD s názvem "Earth Gravitation". CD vychází u zaběhnuté české firmy Taga records a kapela se na dlouhou dobu zaměřuje na koncertní činnost. Na jaře ‘99 se Coward vrací ke studivé práci. tentokrát jejich dílu vzniklo v "Power" studiu v Kynšperku nad Ohří a jmenuje se "The Gate of Immortality". Teprve rok po natáčení vychází na CD a to v nákladu 1000 CD / 1000 MC u firmy Vaško Music.

Jarda odchází...
V lednu 2000 odchází Jarda Kubeš. Na jeho místo kapela nabírá hned dva členy a to staronového Lapáčka (tentokrát na baskytaru) a Ronnyho Protivínského (zpěv). Ještě v srpnu téhož roku z kapely odchází klávesák Michal. V únoru 2001 kapela pořizuje čtyřskladbové promo ve stříbrském studiu u Mr. Fialy. To slouží jako podklad pro hledání nového vydavatele a následného dotočení regulérního alba. Poslední událostí v táboru kapely je návrat dlouholetého člena Jardy Kubeše jakožto kytaristy a backingvocalisty v dubnu ‘01 a odchod Ronnyho na jaře 2002. Tímto se kapela nachází v historicky nejsilnější sestavě Martin - kytara; Jarda - kytara - zpěv; Pavel - bicí; Lapáček - basa. Jarda se stává frontmanem kapely.

Dennis...
Na jaře roku 2003 vychází nové album nazvané " TEN YEARS AFTER " pod vedením zkušeného producenta a muzikanta Dennise Plundra. Bicí nástroje byly nahrány v osvědčeném studiu " Fialka " ve Stříbře. Zbytek byl vyroben v mobilním studiu " Captain Dennis ". CD, které obsahuje 11 skladeb se vydařilo ke spokojenosti všech, a do sezóny 2003 vyjíždí Coward s programem nazvaným dle názvu posledního alba "Ten Years After". Coward má odehráno zhruba 350 koncertů, koncertní akivity nesahají pouze po České republice, ale i do Litvy, Lotyšska, Německa, Švýcarska a Slovenska. kapela hodlá do budoucnosti rozšířit pole působnosti i do dalších států.

Jarda odešel hrát golf, na muziku se vykašlal...
Tak máme nového kytaristu - Sparkyho. Mladej, ale dobrej. Ronny se k nám po letech vrátil, takže to rozjíždíme znovu a naplno.

Sparky a Ronny jsou mimo..
Je to smutné, ale je to tak. Máme nového zpěváka - Alfonze (dost dobrej). Hrajeme ve čtyřech: Pavel (bicí), Martin (kytara), Luky (baskytara), Alfonz (zpěv). Takže to rozjíždíme znovu... Probíhají zkoušky a příprava na nový program, který bude předzvěstí nového CD. Vševypovídající název "Hysterie" hovoří jasnou řečí. Těšte se, je na co.

Alfonz a Lapajda na podzim roku 2009 odchází ze skupiny,na místo Lapajdy nastupuje Karel Halla,bývalí člen grupy SODA n TON.

Na postu zpěvu se od té doby vystřídalo několik adeptů(Vosha,Otec,Fazi)poslední z nich je nyní frontman skvadry.