Gorgonea Prima

Gorgonea Prima
Po dlouhodobé stagnaci kapel Realm of Algol a Ilfirin, které spojuje jejich hlavní protagonista Maestus, se shledávají kytaristé těchto kapel (Hogath a Tyrael), aby urovnali dávné spory a začali přemýšlet o společném projektu. Jelikož se Maestův přístup k Realm of Algol neslučoval s Hogathovými představami a naopak Hogathův přístup s Maestovými, rozhodne se Hogath vydat ne příliš odlišnou cestou a společně s Tyraelem zakládájí kapelu s názvem GORGONEA PRIMA.
Prvnímy singly se stává skladba "Event Horizon", napsaná Hogathem ještě v dobách Realm of Algol a následuje jí další s pracovním názvem Spacetime Metamorphose, kterou již oba členové komponují společně. Kapela pracuje na propagaci své hudby a dává o sobě vědět pomocí internetu, aby přilákala případné nové spoluhráče. Jejich hudba se paradoxně zalíbí baskytaristovi Loathsomovi z pražských Belligerence a výše zmíněných Realm of Algol a nabídne kapele svoji spolupráci.
Nyní již může tříčlenné uskupení přemýšlet o živých vystoupeních s pomocí automatického bubeníka a tak pracuje na novém materiálu. V prosinci roku 2008 vydává kapela své debutní EP Behind the Border of Abnormality, které sklidí velký ohlas nejen v České republice, ale i za jejími hranicemi.
V léťe roku 2009 – těsně před vystoupením na festivalu AFOD, opuští Primu kvůli drobným neshodám baskytarista Loathsome. To ale kapelu nezastaví a dále pokračuje jen ve dvou. Pár týdnů na to nastává zásadní zlom v existenci Gorgonea Prima, kdy kapela vystupuje na Blacklights festivalu po boku známých uskupení jako jsou např. Darkspace, Cruachan, Control HUman Delete atd. Zde se Gorgonea Prima setkává s vedením tuzemského labelu NAGA productions, se kterým později podepíše smlouvu na vydání své debutní desky.
30. srpna roku 2010 vychází u NAGA productions deska s názvem BLACK COAL DEPRESSION, která sklízí ohromné úspěchy především za hranicemi naší republiky a recenzenti zahraničních zinů nešetří chválou. Kapela poskytuje zajímavé rozhovory do elektronických i tištěných médií a vystupuje jako český support před kapelami jako Gorgoroth, Belphegor, Depresy...