Melancholy Pessimism

Melancholy Pessimism
U zrodu Melancholy Pessimism stáli zpěvák Vlasta "Killy" Mahdal, kytarista kapely Krabathor Petr "Christopher" Kryštof, bubeník Petr Malůš a baskytarista Richard Kocourek. Christopher z kapely brzy odešel zpět ke Krabathor a na jeho místo nastoupil kytarista Petr Pištěk. V této sestavě vzniklo v roce 1992 pětiskladbové demo. Následně se složení skupiny několikrát měnilo až v roce 1995 natočila debut Recompense To Saints, který vyšel v březnu 1996 a křest proběhl za přítomnosti britské formace Benediction. Prodalo se jej okolo 3000 kusů. Poté se složení sestavy opět měnilo, jádro kapely tvořili i do budoucna Vlasta a baskytarista Flegin.
V roce 1999 vyšla deska Inconsistent World, kterou o rok později následovalo album Evil Planet. Na něm se mimo jiné nachází coververze skladby Battery z repertoáru americké thrashmetalové skupiny Metallica. Tuto píseň skupina natočila již v roce 1996 pro kompilační desku 10 Years After ... A Tribute To Cliff Burton. Zatímco album Evil Planet obsahovalo prvky moravského folkloru, na následujících dvou deskách Global Terrorization a Dreamkilllers jsou kromě death metalu a grindcoru ke slyšení i jazzové elementy.
Melancholy Pessimism odehráli kromě koncertů v České republice také vystoupení na Slovensku, ve Švýcarsku nebo Portugalsku. V roce 2004 vystoupili v Uherském Hradišti jako předkapela kanadské deathmetalové formace Kataklysm.