Část 3 kapitola 19 – Metalovej fesťák

Kapitola 19 – METALOVEJ FESŤÁK.

Téměř ve stejné době, kdy letí Totharry do Brazílie, se vrací v pozdní noční hodině domů manželský pár a vítá je značně ozvučený rodinný krb. Místo zděšení však vědí, co se děje - syn Ondra přijel na návštěvu a poslouchá metál.
„Co sis to pouštěl, to znělo dobře?“
„Vintersorg - Till Fjälls.“
„Tak nám to pusť ještě jednou.“
„Výborný!“
„A ještě vám pustím tohle…“
„Taky dobrý.“
„A ještě tohle.“ „Hele, vždyť už svítá“
A tak se rodiče fanoušky metalu stali.

O týden později táta Míla, podnikatel v kultuře, mocně kouří, neb přemýšlí. Co ještě vymyslet na příští rok, aby zaujal publikum, přišli lidi, byl sukces. S nápady je to ovšem jako s chlupy na dlani. Spíše se mu hlavě líhnou samá zamítavá stanoviska. Koncert hvězdy pop music ne, pán je totiž rocker a taky bychom se nedoplatili. Pozvánku pro divadlo na Kubu odmítnout, je tam nejisto a taky kdo má vydržet nekouřit osm hodin v letadle. Tak snad cyklus divadelních představení pro děti v nějakém velkém obchoďáku? Nebo vydat desku k třicátým narozeninám kapely Orkus?
Ale tu přichází s nápadem Ondra. Když objížděl v létě festivaly, byl také na Eurionu ve Smržovce a zaujalo ho romantické okolí. Je tam pěkná zřícenina, tam by byl metalovej fesťák moc príma. Navrhne to otci, ten souhlasí a nápad se mu líbí. Zdá se, že základy pro festival jsou položeny.

Píše se rok 2007.