Část 3 kapitola 26 - MetalGate Czech Death Fest

Kapitola 26 – METALGATE CZECH DEATH FEST.

„U nás v kempu na Broďáku v Kostelci je krásně. V půlce června tam přijedou príma kapely, na ně se přijde podívat tak do tisíce lidí, což je akorát, není tam nával a fronty u stánků.“ řekl Goro do náchodské televize. Na otázku, co je největší tahák, dodal „máme skvělej zvuk a rybník“. Redaktor se ještě chtěl zeptat, co v metalu znamená rybník, ale Goro už zase běžel něco organizovat.

Měl pravdu: hraje dobrá kapela, někteří paří, někteří se koupu v rybníku a při tom paří. Část sedí v pivní m stanu, paří a paří. Rodiny s dětmi piknikují a při tom si užívají právě hrající smečku. K večeru se všichni obléknou do svátečního a jdou na Rotting Christ nebo na Suffocation. O půlnoci je již chladno a tak jdou jedni do hospody a jiní zapálí táboráky a pečou buřt.

Návštěvník si ale musí dát také pozor na zdivočelé kapely, které si festival užívají na plné pecky. Malý příklad: frontman jedné moravské kapely při opékání buřtů spadl přímo do ohně, který uhasil, neb byl naplněný pivem. Kolem sedící táborníci jej pak odnesli pod pódium a přehodili přes nášlapy, kde tento vydržel do rána. Oheň pak museli rozdělat znovu. Klávesák téže kapely si druhý den vrazil do oka velmi ostrý kečup a musel být ošetřen oční lékařkou.

Spolupráce MetalGate a Tortharry přinesla celkem slušný výsledek. A to v roce 2011 i v roce 2012. Fakt heavy metal pro celou rodinu.