In Articulo Mortis

In Articulo Mortis
Hudební skupinu In Articulo Mortis založil v roce 1992 Richard Abraham. První složení IAM bylo následující: Richard Abraham - kytara, zpěv, Antonín Šálek - kytara, Jaroslav Jeřábek - basová kytara a Vít Rampas - bicí. Po roce působení kapelu opouští baskytarista a na jeho místo nastupuje Martin Krob zvaný Čob. Ani ten se v kapele moc neohřál a v roce 1994 ho vystřídal Radek Carvan. V roce 1995 doplnila sestavu ještě klávesistka Eva Dlouhá. V této podobě se sestava ustálila. IAM hrají nyní klasický death metal který byl však obohacen o klávesové prvky, které dávaly kapele zajímavější tvář.

V roce 1997 je ve studiu Megasound v Havlíčkově Brodě natočeno debutové CD Hyenism, které kapela ve stejný rok vydává na vlastní náklady. V této době se začínají naplno projevovat rozdílné názory na další hudební směřování kapely a v roce 1999 Richard IAM ukončuje.

Po čtyřech letech nečinnosti se Richard rozhodl IAM v létě roku 2003 obnovit. Na pomoc si vzal bubeníka z původní sestavy Víta Rampase a baskytaristu Jaroslava Pelána, který působí mimo jiné jako zpěvák v hořovickém Amoku a pražském legendárním Moriorru a v legendárních Avenger. Kapela se několik měsíců intenzivně věnovala tvorbě nových věcí a v dubnu 2004 opět předstoupila před veřejnost na domácí půdě v hořovickém klubu Labe. Po krátké době nastává nepříjemná situace, kdy bubeník odchází a je nahrazen automatickým bubeníkem. Rok 2004 je i přesto poměrně úspěšný a IAM odehrává několik zajímavých akcí.

Koncem roku 2004 nahrává IAM čtyřskladbové demo The Last Dialogue. V červenci 2006 vychází druhé CD s názvem The Time Has Come... a sestavu doplňuje druhý kytarista Honza Pochop, bicích se ujímá Venca Vaníček z kapel Amok , Feeble Minded a Akutní potřeba.