Silent Avenger

Silent Avenger
Od konce devadesátých let až do roku 2005 působila tato kapela jako Avenger, či Avenger-rock, hrající viceméně zábavy s převzatými metalovými skladbami smíchané několika vlastními skladbami.

Složení muzikantů Máca, Polda, Peteris, Panther vydrželo cca do poloviny roku 2005 a členové se postupně rozutekli do jiných skupin - Století Nudy, ESP - Polda, Tortharry - Máca a Panther.

Poslední zbylý Peteris vyvíjel snahu kapelu dát znovu dohromady a v roce 2006 vzniká nová sestava:

* Peteris - sólová kytara,
* Slay - zpěv,
* Dasty - doprovodná kytara,
* Tomýk - basa,
* Pářa - bicí.

Plánovaná koncepce je otočena - hrát vlastní skladby a občas přidat cover.

5.7.2007 se na podiu s Nanovorem kapelu opouští zpěvák Slay. Jako záskok na post zpěváka přichází Vlčák z kapely Cugrunt, který nám vypomáhal půl roku. Po jeho odchodu neuspěšně hledáme zpěváka a když se nedaří, tak se nakonec mikrofonu chopí Dasty, což se později ukázalo jako ideální řešení.

Tvorba mírně stagnuje a koncem ledna 2009 se Peteris, poslední z původního Avengeru, rozhodl pověsit kytaru na hřebík a věnovat se paraglidingu a rodině.

Po 3 měsících klinické smrti se objevuje mladý a velmi šikovný kytarista Hanz, kapela znovu ožívá a necelé 2 měsíce opět vstupuje na pódia. Nároky kapely se nadále zvyšují a vzhledem k tomu, že je těžké zpívat a k tomu hrát plně druhou kytaru se začínáme poohlížet po další kytaře na post doprovodu k Hanzově sólovce.

Přichází Julliáni, který to ale po několika zkouškách přehodnotil, a dohodil nám jiného kytaristu - Ottu Calaveru, který zapadl velmi rychle avšak ne jako doprovod, ale jako druhý rovnocenný sólista, který později přinesl i klávesy a ukázal se jako schopný autor a přemýšlivý aranžer.

Půl roku po jeho příchodu vzniká myšlenka natočení CD, které zahajujeme 20.listopadu 2009 a křest proběhne 13.února 2010.