Grave

Grave


Web music player
Quantcast
Grave jsou jednou z nejdéle působících švédských death metalových kapel.
Svým stylem ovlivnili řadu dalších kapel na celém světě.
Jejich debut „Into The Grave“, který byl skvěle přijatý kritikou, spatřil světlo světa v roce 1991.
Zároveň pomohl kapele prosadit se na pódiích Evropy i také v Americe.

V roce 1992 vychází jejich 2. CD s názvem „You'll Never See...“. Toto album jen potvrdilo kvality této kapely. Po vydání CD odchází z kapely baskytarista Jonas, který se neztotožnil s kočovným stylem života během koncertování a kapela se vrátila ke své trojčlenné sestavě a baskytary se chopí kytarista Jorgen Sandstrom.

Ke konci roku 1993 Grave vydávají 3. CD „And Here I Die“, které bylo vydáno jako EP a objevily se na něm i dříve nevydané skladby a bylo předzvěstí dalšího dlouhohrajícího CD, na které se s napětím čekalo.

CD „Souless“ bylo vydáno v roce 1994 a bylo natočeno ve studiu Sunlight Studios a producentem se stal Tomas Skogsberg. Toto CD je obsahovalo daleko vyzrálejší muzikantské výkony a získalo si další a další fanoušky po celém světě.

V roce 1996 se objevuje další nahrávka Grave „Hating Life Produced“, opět pod Skogsbergovou produkci a natočená opět v Sunlight Studios. Na tomto CD se prvně ujímá vokálů kytarista Ola Lindgren. Po vydání tohoto CD vyrazili Grave na turné po USA a Evropě.

Po tomto turné si kapela dala delší pauzu a to až do roku 1999, kdy se rozhodli znovu společně hrát. Na zkoušky začal docházet i původní baskytarista Jonas Torndal, který se ujal druhé kytary. Na baskytaru hrál Freddan Isaksson, který měl ke kapele vždy blízko a působil v mnoha Stockholmských kapelách, z nejznámější například v Therion. Kapela se prezentovala v novém složení ve stockholmském HardRock cafe. Kapela dále zkoušela a v roce 2002 vychází nové CD „Back From The Grave“, které bylo tradičně natočeno v Sunlight Studios.

Po severoamerickém turné s Immolation, Goatwhore a Crematorium a evropském turné v pozici headlinerů společně s The Forsaken a Disinter se kapela dostala na turné společně s Exodus, God Dethroned, Nuclear Assault a Agent Steel.
Po mnoha koncertech se kapela zavírá do zkušebny, aby chystala materiál na další CD s názvem Fiendish Regression. Bicí na této nahrávce natočil Pelle Ekegren, který přinesl nový groove do celkového soundu kapely. Následovaly 2 evropská turné, na jednom v pozici headlinerů a na druhém společně s Cryptopsy a Aborted.

Poté co se vrátili z turné do domovského Švédska se kapela odebrala do studia Souless, aby zde nahráli další CD s názvem „As Rapture Comes“. Aby byla nahrávka co možná nejlepší, kapela jej dodělává ve studiu Petera Tagtgrena Abyss (zde natáčeli například Dimmu Borgir nebo Immortal). Díky tomu má nová nahrávka silnější dynamiku než ty předchozí a i celkový zvuk kapely se posunul o kus dál. Na CD se nachází i cover verze skladby od kapely Alice In Chains “Them Bones”. Toto 7. CD Grave bylo vydáno společností Century Media v červnu 2006.

“The Enraptured“ Dvd bylo natočeno v srpnu 2006 a nachází se na něm 16 live skladeb Grave. Jako bonus zde byly použity záběry z festivalu Party-San 2004 a také videoklip z CD Souless, které je prozatím jediným klipem této známé kapely. Na Dvd je také mnoho fotografií kapely a rozhovory s jejími členy.