Spasm

Spasm
Epocha Spasm se otevírá na počátku zimního měsíce ledna roku 2000. Prvotní zaměření bandu coby bočního projektu kapel Psychopathia a Romantic Love se diametrálně změnilo. Postupem času, kdy kapela Psychopathia (která do té doby byla regulérní kapelou) se odebrala k věčnému spánku, stal se Spasm regulérním bandem s jasně vytyčeným cílem – hrát extrémní muziku s co nejoriginálnějším konceptem. První line – up byl tvořen ještě dalším kytaristou Psychopatie – Mirou, ale po krátkém angažmá kapela vykrystalizovala ve tříčlenné složení. V této době byl sestava následující: Sam – basa, Lukáš – bicí, Máňa – vokál. Během následujícího roku se pečlivě komponovaly songy pro debutní demo “Spasmatic Secretion“, které spatřilo světlo světa v květnu roku 2001, ale nebylo nijak prezentováno ani šířeno mezi posluchače. Poté prochází Spasm určitým vývojem, kdy se snaží formovat svůj aspoň trochu originální styl hraní (kapela odmítá využívat služeb kytary) a kdy participuje na nejrůznějších akcích a koncertech. V roce 2004 zažije Spasm zásadní zlom ve své kariéře – natáčí promo CD pro případné vydání pod záštitou nějakého labelu, což se nakonec povede.

Label Copremesis prod. vydává Spasm debutní album v květnu 2005. Po myšlenkových i konceptuálních rozepřích z kapely odchází vokalista Máňa, na jehož post je přizván majitel vydávajícího labelu Radim – Copretina. Takže nynější a nejaktuálnější line – up je: Sam – basa, Lukáš – bicí (též Translunaria), Radim – vokály. Poté, co debut “Lust For Feculent Orgasm“ vyšel, kapela účinkuje na rozličných festivalech a koncertech, ze kterých byl Obscene Fest 2006 nejdůležitější prezentací Spasm ve své dosavadní kariéře.

V průběhu dalších tří let horda intenzivně koncertuje doma, v Polsku, Slovensku, Německu a Rakousku, podílí se na několika zahraničních kompilacích a také pracuje na následovníku první desky. Výsledkem tohoto úsilí je eskalující vřelé přijetí mezi fanoušky a fanynkami, taktéž vzrůstající zájem a obliba na scéně obecně.

Na počátku roku 2008 se kapela vydává do studia, aby zvěčnila materiál pro druhou "dlouho"hrající desku. Podaří se nahrát velké množství songů, takže několik flákot je umístěno na Split EP se slovenskými grindovými přáteli Mizar, jež v březnu 2008 vrhne do světa kapelní kamarád Bohdan a jeho Rarach Katus rec.

Nastává další éra v historii Spasm, kdy po delších peripetiích technického rázu vychází v říjnu 2008 druhá deska "Paraphilic Elegies" pod křídly německého labelu Rotten Roll Rex. Na podporu alba Spasm začíná koncertovat zprvu nenápadně, zato v následujícím roce 2009 se pouští do hraní se vší vervou a maximálním zápalem. V první polovině tohoto roku se pouští skupina i do propagace ve formě tištění triček, snad i mikin a dalších propriet. Buďte ve střehu, Spasm rozsévají své gore grindové pižmo v dál!!!:)