Sepsis

Sepsis
Bylo, nebylo.......
Za sedmero horami, za sedmero řekami , tam , kde se mlha (smog) dala krájet :-), v místě zvaném od dávných věků Mělníkem, se dva blázni rozhodli založit kapelu. Psalo se září léta páně 2002. Ti dva dotyční nazýváni byli : Jiří Haramul (dále jen Hami) a Jiří Kůs. O měsíc později se podařilo sehnat bubenici Mgr.Janu „Jackie„ Spilkovou. Toto trio za jméno Své vzalo si název SEPSIS (OTRAVA KRVE). Po jedné zkoušce s bicími byli jsme vyhozeni ze zkušebny v rodinném domku kytaristy, protože nevlastní jeho matka dala pravému otci na výběr, že buď potáhneme o dům dál my, nebo že půjde ona. Bohužel vlastní otec kytaristův upřednostnil tu první variantu.
Po usilovném hledání prostoru, ve kterém by nikomu nevadil námi produkovaný hluk a bordel, se kapela usídlila v jedné garáži, patřící dalšímu příslušníku kytaristovy rozvětvené rodiny. Kapela je nucena zkoušet v nelidských podmínkách (mráz a nevětratelný kouř z našich cigaret :-)).
I přes všechna úskalí trávíme v doupěti veškerý volný čas.
V lednu 2003 nucena jest Jackie studijně odjet na 6 měsíců do Španělska.

Zbytek grupy se snaží vymyslet alternativu, která by co nejméně zbrzdila chod. Jackie nám tu nechává k dispozici kompletní bicí a my angažujeme Pavla „Fíkuse„ Fialu. Po počátečním nadšení ze hry na dvojšlapku se přístup Fíkuse k bicím stává vlažným. Zbytek kapely usoudil, že Fíkus je stejně lepší kytarista než bubeník a dáváme mu tuto možnost.
Po pár zkouškách z kapelky odchází Jirka Kůs. Jednak z důvodu, že se zbytek Sepsis snaží orientovat jiným směrem než k jeho zamilovanému HC – PUNK, a také pro jeho lásku k THC (a Bůh ví čemu ještě…). Tím pádem se kapela potýká opět s jedním a tím samým problémem, že nemá kde tvořit.
Hami rozhodil sítě a prozatím zkoušíme ve zkušebně rozpadlých VKV. Na místo „tlučmistra„ byl dosazen Mgr. Honza Pernička, po tzv. Ustanovující schůzi u Zelené Lípy. Toto řešení mělo být jen dočasné, avšak jak ukázal čas, už jsme se ho nezbavili :-).
Po čase se SEPSIS přestěhovali do zkušebny Colosálního Omylu. (tímto bychom chtěli poděkovat Romanu Veselému). Nesmí se zde kouřit, což nás nutí ke hraní :-).
Po stálých problémech s Fíkusem…, se Hami s Honzou rozhodnou Sepsis rozpustit a najít kapelu, která by je vzala pod svá křídla. Ozvala se Pražská kapela EXITUS MORTALE. Po jedné zkoušce se ale pozná, že to není to pravé ořechové. Na první pohled nám ale padnul do oka kytarista Jiří "Villon" Vataha, a tak jsme se rozhodli ho přetáhnout k nám.

V březnu 2004 kapela tedy funguje ve čtyřech. Jackie se sice už ze Španělska vrátila, ale pro Honzův přístup a chuť hrát se rozhodujeme, že spolupráce s Honzou bude pro Sepsis úrodnější. Nemluvě o tom, že nám pomůže k našemu cílu – hrát Death / Black metal.
Jirka se učí velice rychle a proto začínáme dojednávat více koncertů.
V květnu 2004 však kapele dochází trpělivost s Fíkusem (ať už jde o přístup ke hraní, existenční problémy , nebo o kažení „morálky„ v kapele). Z tohoto důvodu Fíkus kapelu opouští. Teprve tehdy se začíná psát nová éra SEPSIS.
Následuje dost koncertů, tvorba nových songů, turné po Slovensku……… Díky tomuto vývoji dochází k uvolnění atmosféry a tvorbě "rodinné pohody".

Snaha hrát rychlou a tvrdou muziku nás stále nutí ke zkoušení a k hledání druhého kytaristy, který by nevlastnil Fíkusovi neduhy. Je nutno zhutnit celkový sound. Zkoušíme několik kytaristů i zpěvaček, ale našemu obrazu o dalším fungování Sepsis to neodpovídá.
Až v dubnu 2005 se Hamimu daří sehnat muzikanta, který by zbytku vyhovoval jak přístupem,tak hrou (alespoň zatím to tak vypadá). Jméno dalšího člena SEPSIS FAMILY zní Honza Tomandl.

V roce 2006 jsme nahráli CD Ritual Sacrifice, odehráli dost koncertů, ke konci roku jsme se rozhodli změnit logo a styl. Již nás nenaplňoval old- school death/black metal, tak jsme se rozhodli ještě trochu přitvrdit a v současné době hrajeme něco jako death/brutal death....

V květnu 2007 odchází oba kytaristé Villon a Meyax. Důvodem jejich odchodu je odlišná předtava o tvorbě a fungování SEPSIS. Na uvolněné místo kytaristy byl dosazen Tomáš alias Prase. Kapela bude dále fungovat se třemi členy.

V srpnu 2007 je rozhodnuto, že do kapely musí přijít zpěvák-frontman, který svým zjevem i umem probudí diváky ze staletého spánku a přinutí je k urč. spolupráci :-D. S radostí oznamuji, že se nám takového človíčka podařilo najít! Novým zpěvákem a roztleskávačkou kapely SEPSIS se stává LAKY ( ex-APOCRYPHAL DEATH)

V říjnu 2007 nahráno EP Collection of Body (P)Arts, které obsahuje intro+3songy. Materiál z tohoto EP vyjde v březnu 2008 u Coyote Records v Rusku ( jako split s kapelami MxGxBx(RUS) a DATURA (UKR). Pro Čechy a Slovensko vyjde v červenci 2008 u GRODHAISN PRODUCTIONS jako split se SUBURBAN TERRORIST (SK).

V roce 2008 se věnujeme koncertování a tvorbě nových skladeb na připravované full CD, které by mělo spatřit světlo světa během první poloviny roku 2009.

V únoru 2009 kapela odjíždí do studia Shaark v Bzenci, kde nahrává první plnohodnotné CD ...With No Mercy... a to hned se dvěmi "pěveckými" hosty - Brunem ex. Krabathor, Hypnos a Judasem z Obscurum. CD by mělo vyjít v létě téhož roku pod slovenským labelem Metal Age Productions společně s nějakými slušivými oblečky :-D

V září 2009 se kapela stěhuje do nové zkušebny poblíž Prahy směrem na Plzeň a zároveň odchází kvůli vytíženosti bubeník Honza, kterého nahrazuje Pavel Kolka. Již s novou posilou se skupina začátkem října vrhá na turné (No Mercy tour) obsahující 10 koncertů. Společnost dělají kapely Stigma, Amok a Elysium.